Skończyłam! Mój pierwszy WIELKI QUILT / It's done! My first BIG QUILT


W końcu! Dwa i pól miesiąca szycia w tzw. międzyczasie. Najwięcej czasu zajęło mi uszycie talerza, mego ulubionego, przywiezionego z Orvieto (uwielbionego Włoskiego miasteczka) zakupionego w sklepie rodziny Fusari, która — jak dobrze pamiętam — od trzech pokoleń wypala własną ceramikę i ręcznie ją maluje. Po lewej stronie dwie kartki pocztowe: pierwsza z dziewczynką, to dzieło Ruud van Empel'a — wystawa jego fotografii miała miejsce w Galerii Leica w Pradze w 2009 roku chyba. A ja, w tym roku, załapałam się tylko na kartkę niestety. A szkoda. Bo wystawa musiała być boska! Druga kartka, własnoręcznie wypisana przez mojego siostrzeńca, specjalnie dla mnie ;) i wysłana z Frankfurtu. Krótkie weekendowe wakacje, jakoś wiosną? Pierwsza jego kartka wysłana do mnie (dzisiaj już mam 4!) Postanowiłam ją uwiecznić ;) A na dole m.in. słoik z syropem lawendowym z Dworzysk, ciekawe miejsce TU post o weekendowym wiosennym odkryciu. Prawie wszystko z tej martwej natury ma związek z tegorocznymi wyjazdami, wakacjami, pięknościami. Takie o to, wspomnienia z podróży.

Finally! It takes me two and half months, usually after work. Most of this time I spent on sewing the plate (design and made by Fusari), I brought this plate from Orvieto/ Italy. On the left side of it there are to postcards: with a girl (the reproduction with photo by Ruud van Empel, 2009) I brought it from Prague, Leica Gallery and second one sent by my nephew to me from his holiday in Frankfurt. It is a first card which he has sent to me ever, I decided to perpetuate it forever ;) Bellow is a small jar of lavender syrup from Dworzysk. So almost everything on this still life is connected with my vacation. It is like holiday memories.
Format/ Size: 75x140 cm 

Zdjęcie martwej natury. A len na którym to wszystko leży jest ręcznie tkany! Przez babcię mojej dalszej znajomej, był chowany głęboko w szafie, na potem albo na coś specjalnego albo na posag? Zresztą chyba był częścią posagu mamy… i przeżył len babcię i mamę, córka nie szyje, ale w drodze kolejne pokolenie, co prawda będzie chłopak. Ale panowie też piękne rzeczy szyją. Może oddam za jakieś 30 lat…? Len oddam. Chyba, że przerobię…


Na dodatek zdążyłam na konkurs HELLO SUNSHINE!
TUTAJ link do strony konkursu :)
Kategoria QUILTING


___________________________________________________________________________________O tym samym projekcie / Related posts: